Во натпревар од 6-тото коло од Првата Фудбалска Лига за жени, денес во Кочани, „Кочани“ и „Тиверија“ ги поделија бодовите играјќи 1:1 (0:0).

Овој резултат е и најправеден епилог по она што го покажаа и двете екипи.

Домаќините поведоа на стартот на второто полувреме, поточно во 47’ преку В.Ѓеорѓиева, а гостинките до заслужениот бод стигнаа во 72’  со голот на Ј.Митева.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари