За утре, 25.11. (Петок) на платото во Градскиот Трговски Центар во Кочани СДСМ ќе го одржи закажаниот Митинг под мотото „Имаме план за живот во Македонија“.

На митингот пред присутните ќе се обратат Носителот на листата во Изборната единица број 3, г-дин Љупчо Николовски, претставници од Коалицијата и Претседателот на СДСМ, г-дин Зоран Заев.

Митингот започнува во 19:00 часот.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари