Во Среда на 30.11.2016 година на платото во Градскиот Трговски Центар ќе се одржи сенароден Митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ.

На Митингот ќе се обратат кандидатот за пратеник од Кочани Иван Иванов, носителот на листата во Изборната Единица број 3 Илија Димовски и Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Г-динот Никола Груевски.

Митингот е закажан за во 20:00 часот

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари