Стручниот штаб и фудбалерите на „Осогово“ ја завршија есенската фудбалска сезона со заеднички ручек.

Речиси сите играчи и Стручниот штаб присуствуваа на дружењето.

Како што дознавме од луѓето кои го водат кочанскиот третолигаш во клубот не се задоволни од бодовното салдо освоено во есенската фудбалска сезона, но сепак се надеваат дека напролет ќе се „пее“ друга песна за што како што истакнаа, се преговорите кои започнаа со неколкумина искусни играчи со кои „Осогово“ сепак ќе дојде до место кое води во Втората Фудбалска Лига.

С. Ивановски

DSCN1200

DSCN1201

DSCN1202

DSCN1203

DSCN1204

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари