Во Среда (21.12.2016 год.) со почеток во 18:30 часот во Спортската сала „Никола Карев“ во Кочани во рамките на Футсал Купот на Македонија на програмата е натпреварот „Уни Паб“ – „Кратово“.

Жрепката сакаше кочанчани за противник да добија добар и квалитетен состав што е убава можност за љубителите на футсалот масовно да дојдат и да присуствуваат на еден добар и ефикасен натпревар.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари