Последниот тренинг во тековната година донесе радост за пионерите на „Баскет Дино“.

Во организација н тренерот на „Баскет Дино“, Сашко Лазаров на тренингот се појави  неизбежниот Дедо Мраз и на сите пионерчиња од школата им подели новогодишни пакетчиња што предизвика радост за нив и за нивните родители кои присуствуваа на тренингот.

Моментот на подарување пакетчиња исто како и минатата година ќе остане како незаборавен спомен за идните кошаркари и кошаркарки.

С. Ивановски

15820451_1286082688102202_823397873_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари