P2540713

ПОВТОРНО 17 НОВОЗАБОЛЕНИ И САМО 3 ОЗДРАВЕНИ ВО КОЧАНИ, ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА 20.09.2020 ГОДИНА

Во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 42, Куманово 19, Дебар 1, Штип 1, Прилеп 16, Тетово ...
1

ПОРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОПИСИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА ЗАРАБОТИЛА КРИВИЧНА ПРИЈАВА

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Т.(46) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените про...
P3690720

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ЦРТАЊЕ НА МУРАЛИ И ГРАФИТИ НА ЈАВЕН ПРОСТОР НА ПОДРАЧЈЕТО НА ОПШТИНА КОЧАНИ

за пријавување на поединци и здруженија кои работат во сферата на културата и уметноста за цртање на мурали и графити на јавен простор на подрачјето на Општина ...
P2540713

КОЧАНИ СО РЕКОРДНИ 11 НОВОЗАБОЛЕНИ, 3 ОЗДРАВЕНИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ, ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА 16.09.2020 ГОДИНА

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 33, Куманово 17, Дебар 3, Штип 5, Прилеп 7, Тетово 1...
P2540713

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА 15.09.2020 ГОДИНА, ДВАЈЦА ОЗДРАВЕНИ И ЕДЕН НОВОЗАБОЛЕН ВО КОЧАНИ

Во последните 24 часа се направени 1404 тестирања, а  регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 50, Куманово 6, Штип 4, Прилеп 5, Тетово 7, Струга 3...